Originální název: Борис Годунов

Artur - 2016
ISBN: 978-80-7483-039-6

Artur (2016) 978-80-7483-039-6 116
Odeon (1980)

Hra Alexandra Sergejeviče Puškina na historické téma. (Založil/a: MarikaH)

Ariko
  4. 9. 2014, 16:13
Zase jedno moje období - milovala jsem ruské dějiny (přiznávám, milovala jsem ruské krasobruslení a samo se mi to nějak promítlo i do dějin) - takže jsem si napůjčovala vše, co o nich bylo, nebo se jim jen blížilo. Ale s odstupem času - díky Bohu, že to bylo jen krátké zastavení v mé literárně-čtenářské "dráze"
Rames
  11. 5. 2013, 16:26
Hra začíná po smrti syna Ivana Hrozného, Fjodora. Následník carevič Dimitrij je zavražděn Godunovem a ten se ujímá vlády. Nespokojený mladý mnich Grigorij je velmi ctižádostivý, uteče z kláštera do Polska a získá polského krále i šlechtu pro sebe, neboť jim namluví, že je carevič Dimitrij.
Lžidimitrijovi se podaří dosednout na trůn a lid volající po změně zjišťuje že se nakonec nic nezměnilo.
U tohoto díla si neodpočinete, množství postav a rozdělené dějové linie vás nenechají v klidu a poutají k sobě veškerou pozornost.
jarcaburca
  19. 4. 2014, 13:07
Bylo těžké sledovat děj a všechny ty postavy. Jediným plus je to, že je kniha aspoň krátká. Jinak by její čtení bylo utrpením.