Pirátská odysea

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2897-6

Knižní klub (2011) 978-80-242-2897-6 288

Píše se rok 1665 a Port Royal, hlavní město anglické kolonie Jamajky, zažívá nebývalý rozkvět. Vděčí za něj zejména ziskům z privatýrských výprav proti španělským lodím a koloniím. A právě kvůli privatýrům (pozor, neplést s piráty!) je přístav Port Royal jaksi méně spořádaný, než by dle mínění některých úředníků Jeho Veličenstva měl být. Ovšem privatýři v čele se šaramantním kapitánem Hunterem jsou jiného názoru, zvláště když se doslechnou, že u jednoho ostrůvku ve španělských vodách kotví galeona s pokladem… (Založil/a: malc8k)

HELLBOY-DB
  20. 10. 2015, 17:05
Co je poznat během nějaké té desítky stran je, že na nějaké zdlouhavé rozepisování se zde nehraje a vše je podřízeno tomu, aby se čtenář nenudil. S množstvím lokací, akce a dějových zvratů, se svižnost knize upřít nedá, ale taky je pravda, že ne vždy probíhá vše na sto procent a občas se stane, že by některým scénám neškodilo víc prostoru, případně nějaké to dopilování. Nakonec i přes nějaký ten nedostatek, jsem si tuto dobrodružnou plavbu po karibiku celkem užil. ===80%
Slarque
  28. 5. 2014, 17:22
Velmi čtivá dobrodružná kniha z prostředí anglických privatýrů na Jamajce odehrávající se v roce 1665. Pořád se něco děje, jen skončí jedna kritická situace, už se na obzoru objevuje další. Autorovi se nějak povedlo do knihy nahrnout všechno, co se mohlo na necelé tři stovky stran vejít, a přitom to nepřeplácat. Dokonce se mi to zdálo v rámci žánru i celkem realistické.
Maku
  15. 7. 2014, 21:28
Lehke cteni pro nenarocne ctenare. Knizka je velmi ctiva, napinava, za dva dny prectena. Dej misty preplacany az nerealny...jako oddechovka dobry :)
Sajfrt
  17. 9. 2012, 22:54
Neromantizující, drsný příběh plný nečekaných zvratů, v popisu prostředí a lidských vztahů v oblasti Karibiku v 17. století zřejmě značně realistický, takže se dost liší od filmových příběhů s obdobnou tematikou. Milovníkům skutečné historie a dobrodružství v exotických končinách doporučuji.