Mýty a legendy amerického kontinentu

Mýty a legendy amerického kontinentu

Gemini - 1992
ISBN: 80-85265-43-5

Gemini (1992) 80-85265-43-5 144

Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. Tato kniha nám pootevře okénko k tajemstvím, které si lidstvo chovává ve své paměti. Zavede nás do pochmurného amazonského pralesa, plného nebezpečí a kouzel, přiblíží nám skvosty incké mytologie, vydáme se v ní hledat nedostižné Eldorádo...
Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit nebo znovu oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současně srovnává s historickými údaji.

(oficiální text distributora)

Z francouzských originálů (L'Amazonie, Mythes et légendes, Les Incas, Mythes et légendes, Vers l'Amérique, Mythes et légendes) přeložili Jitka Mádrová a Jiří Špaček. (Založil/a: barbiegrrrl)

Tojaheva
  1. 6. 2016, 13:54
Miluju na této "sérii" knížek ilustrace. Je to jeden z důvodů, proč po těchto knihách ráda sáhnu i v dospělosti a ráda si připomenu příběhy, které jsou zde zachycené.
Navíc pro mladší čtenáře je to velmi příjemné, jelikož příběhy nejsou dlouhé a prcek tak udrží pozornost.