Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4224-8

Knižní klub (2013) 978-80-242-4224-8 600
Academia (1999) 80-200-0754-7 608
Odeon (1987)

V půvabně napsaném Vlastním životopise se vrací Agatha Christieová ke svým kořenům, k dospívání, ke svým láskám a manželstvím, ke svým zálibám v cestovní a archeologii a ke svým odborným znalostem z medicíny a toxikologie. Její kniha je víc než životopis: je to strhující příběh života ženy, která - ač se ve svých románech tak často zabývá posledními věcmi člověka - dokáže mít ze života náruživé a všestranné potěšení.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Rames
  10. 1. 2015, 10:28
Životopis který se rozhodla Agatha poskytnout čtenářům je idealistický ale to na čtivosti nic nemění. Když vyprávěla o svém dětství , chůvách a chodu velké domácnosti, pořád jsem čekala kdy už někoho zavraždí a objeví se Herkul který vše prohlédne. Svůj styl psaní nezapřela ani ve svém vlastním životopisu.
-Nikdy se nevracejte na místa, kde jste byli šťastni . Dokud to neučiníte, zůstanou ve vás živá. jakmile se vrátíte, vše bude zničeno.-
Buřinka
  8. 10. 2016, 13:02
Já hamoun :-) vlastním tuto knihu ze dvou různých vydavatelství (ne že musím mít všechny výtisky vyjdou :-) ale tu druhou jsem si zakoupila nedopatřením. Ale je pravda, že ta černá s autorčinou fotografií na obálce vypadá "luxusněji" než-li ta "jen" s ilustrací na obálce. Nicméně, obsah je totožný a to je hlavní... kniha je čtivá, plná informací o životě Agathy Christie a ráda v ní občas "jen tak cvičně zalistuju".
Peter.Melon
  31. 3. 2014, 7:29
Je to pěkná biografie královny detektivek Agáthy Christie...Je zde spoustu informací z jejího života...
stepuli
  27. 4. 2014, 10:21
Tohle by si měl přečíst určitě každý fanoušek Agathy Christie. Autobiografie je napsaná čtivou formou, žádná nudná data a výčet událostí. Je to prostě povídání, jako by Agatha seděla vedle mě a povídala mi, na co si vzpomíná. Občas se jí vzpomínky rozutečou, a myšlenky se někam zatoulají, ale to právě přidává této knize na autentičnosti. K obsahu musím říct, že jsem trochu zklamaná. Zjištění, že Agatha brala psaní detektivek jenom jako způsob obživy a její knihy se jí vlastně ani moc nelíbily není zrovna to, co chce její fanoušek zjistit. Taky mě trochu zarazil její vztah k dceři, jak ji mohla bez rozmýšlení několikrát opustit na docela dlouho dobu s tím, že se o ni přece postará sestra. Ale to je běžné, že si své "hrdiny" rádi idealizujeme, i když jsou to jenom lidé jako my. To nic nemění na tom, co nám tady po sobě zanechala.
Blondie
  22. 6. 2014, 18:17
Detektivky Agathy Christie jsou úžasné a velmi zajímavé knihy. Dokonce i její životopis je takový a celý její život, jak jej popisuje, jakbysmet. Je zvláštní si pročítat, jakým neskutečným způsobem se svět za těch sto let změnil. Někdy jsem se i trochu pousmála nad některými záležitostmi, které v té době byly naprosto normální, ale dnes by bylo takové uvažování považováno za naivní, možná až směšné. Například surfovat celý den na přímém slunci a divit se, že se člověk spálil...

A snad jsem i za těch pár měsíců strávených u čtení této knihy nabrala pár svalů navíc, jak je ta kniha těžká! :D