Červená tráva

Originální název: L´Herbe rouge

Aurora - 2000
ISBN: 80-85974-96-7

Aurora (2000) 80-85974-96-7 158

V románu Červená tráva (1950), který je Vianovým nejautobiografičtějším dílem, postavil proti dvěma mužským protagonistům, Wolfovi a Safíru Lazulimu, dvě ženy, Lil a Folavril. Wolfovy cesty ve stroji času mají charakter psychoanalytických seancí a evokují paralyzující péči rodičů, bezduchost školy i strach z dívek v době erotického dospívání. Mezi mužským a ženským světem se v tomto románu - na rozdíl od Vianových předchozích textů - rozevřela propast nedorozumění. Pro většinu dnešních čtenářů je Vian autorem, který vytvořil svůj svět, v němž krutě paroduje naši současnost představami ještě absurdnějšími. (Založil/a: Twiggynkaa)

jehlaspichlas
  16. 10. 2012, 19:03
Pěna dní - moc se mi líbila. Oba absurdní fantastické příběhy skončily, že někdo zešílel
a špatně dopadl.
Martin_cz
  6. 12. 2013, 21:42
Velmi se mi líbily cesty strojem a řešení problémů v nich. Jen mě mrzelo, že nebyly rozebrány všechny body, i když to byl účel knihy.
eleni.rat
  25. 8. 2013, 23:22
Vianovo dílo mám obecně ráda už pro tu jeho představivost. Červenou trávu jsem do teď četla 2x a pokaždé mi dala něco jiného. Poprvé mi to připadalo jen jako zvláštní příběh, podruhé jsem si z toho vzala mnohem víc a zjistila jsem, že Wolf je mi vlastně dost podobný. Pro mě opět dokonalá kniha, hodlám si jí přečíst za pár let znovu a uvidíme, co v ní najdu :)
Taron
  24. 3. 2013, 16:11
Další Vianovo mistrovské dílo... Když se budete procházet podzemními tunely, zcela jistě narazíte na černocha, nezapomeňte ho požádat, aby vám zatančil pštrosí tanec. :)