Mýty a legendy - Egypt, Řecko, Galie

Originální název: Gaulois

Gemini - 1991
ISBN: 80-85265-09-5

Gemini (1991) 80-85265-09-5 144

Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. Tato kniha nám pootevře okénko k tajemstvím, která si lidstvo uchovává v paměti. Bohové a hrdinové starých civilizací Egypta, Řecka a Galie nám připomenou kořeny naší civilizace.
Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit anebo znovu oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současně konfrontuje s historickou faktografií.

(oficiální text distributora)

Z francouzských originálů (L'Egypt. Mythes et légendes, La Gréce. Mythes et légendes, Les Gaulois. Mythes et légendes) přeložil Evžen Lukeš. (Založil/a: barbiegrrrl)

Alain Quesnel Alain Quesnel

Ariko
  14. 9. 2014, 20:49
Knížka mého dětství - poprvé jsem se s ní shledala už v první třídě a zamilovala jsem si ilustrace. Pak jsem chtěla vědět, kdo je ta krásná Seguana, a tak jsem jí začala číst i sama. Doteď jí mám v knihovně a ráda si jí občas zase prohlédnu.
barbiegrrrl
  21. 10. 2013, 20:49
Z mého pohledu jednoznačně pět hvězdiček, ačkoli hlavně ze sentimentálních důvodů. Jako dítě jsem tuhle knihu milovala, zvláště část o Egyptě, který mě fascinoval natolik, že jsem se nazpamět naučila "rodokmen" a charakteristiku všech egyptských bohů, o kterých jsem v ní četla. Díky této knize jsem se chtěla stát egyptoložkou (nebo v lepším případě faraonem:D). Pochybuju, že by pro mě dnes měla stejnou hodnotu jako tenkrát (vzhledem k tomu, že je určena spíše dětem), nicméně má stále čestné místo v mé knihovně a určitě se k ní ještě někdy vrátím.
Tojaheva
  1. 6. 2016, 14:59
Když jsem byla menší, knížkou jsem jen tak listovala a prohlížela si krásné obrázky, které jsou v knize vyobrazeny. Později mě začali zajímat i jednotlivé příběhy, které k obrázkům patřili. A tak by to podle mě s knihami mělo být. Měly by Vás nalákat k přečtení.
Rumbelle
  7. 2. 2015, 16:01
Kniha o mytologii. Nejradši mám řecko. Ty ostatní mě nějak nezajímaly. Řeckou mytologii miluji, může za to Percy Jackson, a proto jsem si tuhle knihu chtěla přečíst (nebo alespoň její část).
Peter.Melon
  24. 2. 2014, 18:54
Kniha o mytologii,kterou jsem četl jako dítě...Dobrá kniha o mytologii a různých bozích.Jako dítě mě zaujala a měl jsem ji rád.