Pulp fiction

Originální název: Pulp Fiction

Jota - 2005
ISBN: 80-7217-365-0

Jota (2005) 80-7217-365-0 160

Filmový scénář kultovního díla amerického režiséra Quentina Tarantina, jehož poetika je poetikou děsu a násilí.

Zdroj: mlp.cz (Založil/a: JohnO.O)

#beletrie  #divadlo  #film
Quentin Tarantino Quentin Tarantino
*27.03.1963

barbiegrrrl
  9. 5. 2012, 20:53
To, že díky mému hodnocení padla 100%ní úspěšnost Pulp Fiction, mě vůbec netěší, ale stejnětak jako divadelní hry nejsou primárně určeny ke čtení, ani scénáře si nekladou za hlavní cíl být čteny (myšleno obyčejnými smrtelníky), ale být zfilmovány. Přestože je to scénář k dokonalému filmu, který bezesporu zaslouží pět hvězdiček, hodnotím tu knihu. Čtení scénáře mě sice bavilo, ale ne tolik jako samotný film. Navíc je otázka jak bych k tomu přistupovala bez předešlé znalosti filmu. Představivost tu šla totálně stranou, každou scénu znám skoro nazpaměť, takže při čtení před sebou vidím nejen herce a jejich výrazy, ale také dabing, v některých částech se střídající s originálním zněním, doprovodnou hudbu, prostě všechno. A paradoxně mám pocit, že to je dobře! No, že to seš ty, Quentine, třeba to ještě někdy přehodnotím...