Česká literatura od počátků k dnešku

Česká literatura od počátků k dnešku Originální název: Česká literatura od počátků k dnešku

Nakladatelství Lidové noviny - 2006
ISBN: 80-7106-308-8

Nakladatelství Lidové noviny (2006) 80-7106-308-8 1079

Nový přehledný výklad české literatury v podání současných autorit literární vědy.
Moderní příručka zahrnující celé české písemnictví je určena především zájemcům, kteří s učebnicemi rádi pracují sami a po svém, tedy náročnějším středoškolákům i posluchačům nižších univerzitních ročníků. Univerzitní učitelé a akademičtí vědečtí pracovníci, kteří ji sepsali, platí ve svém oboru, v české literární historii, za jeho přední představitele. (Založil/a: barbiegrrrl)

Jan Lehár Jan Lehár

Jiří Holý Jiří Holý
*28.04.1953

barbiegrrrl
  27. 2. 2011, 21:09
Co se týče odborné literatury, myslím, že tato publikace patří k těm lepším. Obsahuje dějiny české literatury od jejího vzniku (rozuměj literatura na našem území) až po novodobou literární tvorbu. Její výraznou předností je především srozumitelnost, je tedy vhodná pro širokou veřejnost, kterou by tato tematika zajímala. Pro studijní účely doporučuji.
PeťkaW.
  11. 5. 2012, 17:55
Velmi šikovná kniha pro všechny, kteří se zajímají o literaturu. Přehledná, srozumitelná a dostatečně obsáhlá, aby posloužila i vysokoškolákům.
AkzuzkA
  3. 11. 2016, 13:05
Aho, mohu potvrdit srozumitelnost, mnohokrát jsem se z knihy učila na zkoušky. Doplněno o obrázky k tématu a další materiály. Skvělé na ní také je, že uvádí po každé kapitole další literaturu k tématu, takže pak člověk nemusí nic složitě dohledávat...
Jormont
  5. 5. 2013, 19:06
Skutečně velmi solidní knížka, která je srozumitelně napsaná a hlavně dokonale obsáhlá pro vysokoškolské účely. Není složitá, a i když mi přišla sem tam nepřehledná, rozhodně se z ní dobře učí :).