Nevěsta ze zámoří

Moba - 2015
ISBN: 978-80-243-6736-1

Moba (2015) 978-80-243-6736-1 264
Ikar (2008) 978-80-249-1063-5 220

Na vzdálený ostrov v Karibském moři, přijíždí v roce 1919 z Čech mladá vdova Julie Krásová. Válka jí vzala nejen manžela a malého syna, ale i domov a chuť do života. Souhlasí proto se sňatkem na dálku; nehledá novou lásku, ale spíše zapomnění v jiném prostředí. Čeká ji však daleko víc. Exotická příroda, zcela odlišná společnost a manžel, jehož minulost je opředena tajemství. Navíc je tu i nebezpečná sokyně, jejíž intriky přivedou Julii do smrtelného nebezpečí.
To ji konečně vyburcuje z letargie a přinutí postavit se na vlastní nohy. S touhou po životě přichází i láska. Ve chvíli, kdy se zdá, že všechno zlé je už nenávratně pryč, začínají se dít kolem mladé ženy podivné věci. Minulost není zcela uzavřena a Julie musí vynaložit všechny síly, aby uhájila svou novou rodinu i šťastnější život.

Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 18:45
Od této knihy jsem neočekávala víc než klasický románek pro ženy. O to víc jsem byla nadšená, když mi autorka místo sladkobolné červené knihovny naservírovala velmi čtivý román s napínavou zápletkou, odehrávající se v exotickém prostředí Karibiku. Určitě doporučuji k přečtení, sama se již rozhlížím po dalších knihách paní Körnerové.