Klonování

Klonování

Podtitul: hrozba, nebo naděje?

Originální název: Klonování

Paseka - 2003
ISBN: 80-7185-469-7

Paseka (2003) 80-7185-469-7 362

První původní objektivní pohled na vědní disciplíny, které často zahaluje závoj senzačních polopravd a spekulací. V roce 1995 prožil svět šok z narození klonované ovce Dolly a dodnes otázka klonování zneklidňuje. Můžeme klonováním zachránit ohrožené živočichy a znovu přivést na svět dávno vyhynulé tvory? Co riskujeme naklonováním člověka? Jak na klonování pohlížejí představitelé různých náboženství? Kniha se zabývá i otázkami spjatými s genovým inženýrstvím. Ohrožují nás přenosy genů a mohou geneticky upravené organismy zažehnat hrozbu hladomoru? Lze zvýšit přenosem genu inteligenci a najde genové inženýrství cestu k dlouhověkosti? Budou se lidským pacientům transplantovat orgány zvířat? Kdy se podaří vypěstovat v laboratoři umělou ledvinu nebo srdce? Autor zkoumá uvedené problémy i z hlediska práva (status dětí ze zkumavky donošených cizí matkou), etiky (genové testování lidských zárodků) či ekologie (hrozba úniku transgenních ryb do volné přírody). (Založil/a: niun)

Jaroslav Petr Jaroslav Petr
*1958