Inkarceron

Inkarceron Originální název: Incarceron

Euromedia Group - 2011
ISBN: 978-80-242-2935-5

Euromedia Group (2011) 978-80-242-2935-5 368

Oceněná kniha pro mládež na pomezí fantasy a thrilleru. Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba – supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů – jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat. První kniha série Inkarceron. (Založil/a: Svatoslav.Svatomír)

Catherine Fisher Catherine Fisher
*??.??.1957

vladislaus
  25. 9. 2013, 17:03
Fanoušci fantasy mohou být touto knihou nadšeni. Přináší do tohoto žánru něco nového, ale mne tato kniha k přečtení dalšího dílu nenalákala.
Bastet
  25. 9. 2011, 10:57
Průměrná fantasy pro mládež a i dospělé. A když píšu průměrná, tak opravdu myslím průměrná. Kniha je ale čtivá a rozhodně neurazí. Jsem docela zvědavá na druhý díl.
PeťkaW.
  10. 5. 2012, 14:33
Poslední roky se s fantasy roztrhl pytel a najít knihu, která by měla aspoň trochu originální námět a myšlenku je čím dál obtížnější. Inkarceron řadím k těm lepším počinům. Děj je čtivý, běží svižně, líbí se mi i propojení více dějových linií. Zaujala mě myšlenka samotného vězení a mrzí mě, že se o něm autorka nerozepsala víc. Stejně tak Doba a Protokol mohly dostat víc místa. Co se hlavní zápletky týče, trochu mě mrzí průhlednost... ale jak jsem psala - jde o čtivou knížku, která si určitě získá hodně příznivců a která má co nabídnout.
Eumenida
  24. 6. 2012, 21:28
Inkarceron je jeden z nejzajímavějších románů v oblasti scifi- fantasy. Nabitý nápady, že by se z něj dal vytvořit klidně tří-čtyřdílný román. Ale to by mu zase možná uškodilo... a tak je dobře, že autorka zůstala u dvoudílného vydání (druhý díl, Saphique). Skvělý román, a rozhodně nadprůměrný.
Jediné, co mi nesedlo - hlavní postavy mi nějak nepřirostly k srdci. Jistě, byly zajímavé, ale nedokázaly mě vtáhnout natolik, abych se vcítila do jejich prožívání skutečnosti. (Což se podařilo Enderovi, Geraltovi, Ciri i Yennefer, šesti poutníkům na Hyperion nebo Harry Potterovi.)
Jetelik
  1. 7. 2011, 18:56
Naprosto úžasné čtení. Nic v knize není povrchní a na hloubce předkládaného světa charakterů i děje si určitě pochutná nejen mladý čtenář pro něhož je tato kniha doporučovaná ale i dospělý náročnější čtenář. Tato kniha mě vskutku oslovila na mnoha úrovních a byla pro mne příjemným překvapením i hlavně pro skutečnost, že jsem si ji koupil úplně náhodou
Svatoslav.Svatomír
  23. 5. 2011, 13:34
Catherine Fisherové se povedlo to, co se nedaří některým spisovatelům dlouhá léta. Pomocí mistrné hry se slovy napsala tak epickou a sympatickou úvodní kapitolu trilogie, že i Harry Potter musí složit svou hůlku a pokorně odejít z boje. Na poli 363 stran stačila popsat mytologii rozsáhlých světů, zkritizovat režimy a postupující techniku. Některé linie postupně uzavřela, ale ty hlavní nechala otevřené. Myslím si, že šokující závěr zůstane v hlavě všem čtenářům ještě hodně dlouho. Bohužel na Sapphique si budeme muset ještě chvíli počkat. Už teď je ale jisté, že se nám tu klube nezapomenutelné dílo. Jinými slovy – pohodové čtení, které se těžko hledá.
sokoba
  7. 2. 2012, 22:10
Velice zajímavá kniha. Myslím, že jsem její koupí neprohloupila. Přesto mi tam jedna věc vadila. Nějak mi prostě nešlo vytvořit si k hlavním hrdinům vztah. Ale i tak je to skvělý neokoukaný námět.
Lomeril
  14. 2. 2012, 20:11
Kniha je čtivá, ale četla jsem lepší. Možná jsem na ni narazila pozdě, před pár lety bych byla nadšená. Přiznám se, že mě nejvíc zajímaly věci, které dostaly nejméně prostoru. Jak se žije obyčejným lidem jak v Inkarceronu, tak pod Protokolem? Zápletka ohledně Finnova původu byla velice průhledná. Jako nejzajímavější postavy mi přišli Jared a hlavně Claudiin otec, o tom bych četla daleko raději, než o dvou hrdinech.
i-infinite
  19. 8. 2012, 12:25
Incarceron se mi strašně líbil. Chvílemi trochu nudil, ale jinak mistrovské dílo. Opravdu obdivuji autorku za vymyšlení takového originálního námětu a celého systému Vězení.
Anelaine
  9. 3. 2012, 20:49
O chlup lepší než průměrné fantasy pro mládež, kterého jsou ted knihkupectví plná. Trochu mě zklamal příběh samotný, podle mě by se dalo mnohem lépe využít originální zápletky a prostředí - Doba, Protokol a Inkarceron mne totiž uchvátili. Příběh po nějaké době spadá trochu do klišé, ale jen nepatrně ;). Jinak nesouhlasím, že HP by mohl sklonit hůlku! Na takové dílo, aby pokořilo J.K.R. si v oblasti fantasy literatury pro mládež ještě nějakou dobu počkáme!
Míša.MCL
  25. 10. 2011, 20:54
Knihu jsem přečetla jedním dechem a jsem velmi zvědavá, jak bude děj pokračovat! Podle mého názoru je to opravdu kvalitní čtení. Řadí se k jedné z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla (momentálně je u mě number one kniha Čtyři poslední věci).
Mon nom est Ver
  25. 9. 2011, 13:05
Měla jsem problém se od ní odtrhnout. I když až v druhé půlce jsem ji doslova hltala, moc se mi styl knihy líbí. Pro mě hodně neokoukaný.
Merillyn
  17. 8. 2011, 21:40
Super knížka, nejvíc mě fascinovalo, že lidi byli nucený žít i v době vyspělejch technologií podle Protokolu a pravidel Doby, tedy někdy v období královny Viktorie (tipuju..). Knížku jsem četla skoro na jeden zátah, ale zklamal mě konec, přišel mi odbytej, nedotaženej... Proto jen 4 hvězdičky. Přesto ale vřele doporučuju!