Než přijde vakovlk

Originální název: Než přijde vakovlk

Dokořán - 2005
ISBN: 80-7363-024-9

Dokořán (2005) 80-7363-024-9 200

Jak vytvořit umělou buňku? Podaří se ze sekvence DNA oživit australského vakovlka? V jaké hemisféře mozku se ukrývá naše duše? Lze pochopit fungování kvantového počítače? Skutečně je základem veškeré reality útvar označovaný jako superstruna? Byli dinosauři teplokrevní? Byli neandrtálci našimi předky a jak to bylo s koncem mamutů? Kudy vede cesta k umělé inteligenci a jak se lidé liší od strojů? Na tyto a řadu dalších otázek se pokouší najít odpovědi kniha rozhovorů, které autor vedl s řadou českých vědců. Jednotlivé diskuse jsou doplněny slovníčky, vysvětlivkami i úvody do problematiky.

Spoluautory knihy jsou:
Pavel Cejnar, Václav Cílek, Anton Markoš, Radek Mikuláš, Luboš Motl, Ladislav Nejman, Miriam Nývltová-Fišáková, Jaroslav Peregrin, Jaroslav Petr, Marek Petrů, Petr Strossa, Michael Štorek, Dalibor Šrámek, Hana Vymazalová, Jan Zrzavý (Založil/a: niun)