Operace Barbarossa

Originální název: Unternehmen Barbarossa, Der Marsch nach Russland

Naše vojsko - 2003
ISBN: 80-206-0659-9

Naše vojsko (2003) 80-206-0659-9 520

Paul Carell zachytil první dějství německo-sovětské války jemu vlastním, tedy věcným a poutavým způsobem , a to jak z pohledu vojáka, tak i z pohledu velké strategie. Vznikla tak kniha, která je stejně strhující jako informativní, dojemná i dokumentární a která právem získala světový ohlas. (Založil/a: lord.vader)

Paul Carell Paul Carell
*02.11.1911 - †20.06.1997

Gallienus
  22. 5. 2015, 11:33
Knihu jsem četl v 15letech a překvapila mě její čtivost, nepřišlo mi vůbec, že čtu literaturu faktu, spíš nějaký dobrodružný román (na knihu skutečně nehledím jako na literaturu faktu). Carell používá takový svěží novinářský styl a dokáže zaujmout. Nebudu hodnotit minulost autora, pouze knihu, ta je skutečně proněmecká, tvrdit opak je lež, tohle nelze nevnímat. Já si toho v 15letech všimnul, nevadilo mi to a popravdě nevadí mi to do dnes. Četl jsem spoustu negativ na tuto knihu, není dokonalá, ale při čtení jsem věděl, že jde o pohled z druhé strany (těch zlých), možná propaganda, možná ne, tohle musí každý posoudit sám. Nicméně si pamatuji ještě dobu, kdy v knihovnách byla nabídka pouze autorů píšících o hrdinech z východu a tam politické zabarvení bylo ještě horší.