Originální název: Cards on the Table

Euromedia Group - 2015
ISBN: 978-80-242-4946-9

Euromedia Group (2015) 978-80-242-4946-9 248
Knižní klub (2002) 80-242-0859-8 216

Vtipně napsaný, laskavý detektivní příběh o hráčích bridže a temné minulosti začíná vraždou, která přináší úlevu. Oběti nám nemusí být líto - protože na každého "něco" věděla, lidé se jejího vlivu obávali. A tak se nakonec kdosi odhodlal až ke krajnímu řešení…
Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet, obklopen řadou svědků, uprostřed karetní hry, v přítomnosti policejního úředníka, a dokonce samého Hercula Poirota?
Čtyři podezřelí mají opravdu vážné stíny ve své minulosti. Není proto jednoduché zjistit, kdo vraždil kdysi i nyní. Pátrání policejního úředníka, plukovníka tajné služby a spisovatelky detektivek se rozjíždějí všemi směry. Každý přispěje kouskem odhalení, teorií či podstatným faktem. Nakonec je to ovšem Hercule Poirot, kdo promyšleným postupem donutí vraha znovu ke hře a vyloží na stůl vítězné karty.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  15. 10. 2013, 18:08
Tato detektivka patří k těm lepším a originálnějším. Pro čtenáře je výhodou i to, že jsou jen 4 podezřelí. Nevýhodou je neznalost pravidel bridge, který hraje v knize důležitou roli.
janeicka
  25. 2. 2014, 12:37
Opravdu parádní příběh, čtyři osoby podezřelé z vraždy, z nichž každá už někdy vraždu spáchala a prošlo jí to. Velmi povedený příběh, že mi ani nevadilo, že se nevyznám v pravidlech bridže :-)
Peter.Melon
  4. 8. 2012, 9:14
Karty na stole-vynikající detektivka z pera autorky Agathy Christie.Je čtivá a napínavá.Autorka vymyslela zápletku velmi dobře.
delfinek
  9. 6. 2013, 21:23
Hercule hraje bridž a při tom je spáchána vražda...čtyři potenciální vrahové s podezřelou minulostí a obět,která svými morbidními zájmy přímo láká k tomu,aby ji někdo odstranil...opět kniha,která se odkládá až po přečtení poslední stránky
Markoman
  3. 9. 2012, 10:04
Tak tahle knížka byla fakt fenomenální. A ten závěr - no, podle mě asi nejpovedenější ze všech Agath. A to už jsem jich četl aspoň 15. :)