Andělská tvář

Ikar - 2009
ISBN: 80-249-0026-2

Ikar (2009) 80-249-0026-2 301
Ikar (2002)

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku… a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný… Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby.

teola
  21. 1. 2012, 19:54
Překvapivě dobré. Pod pojmem ,,zamilované" jsem si představila něco limonádově přeslazeného, ale knize nechybí temnější atmosféra a čte se sama.
Rinae
  10. 12. 2015, 12:05
Kniha mi přišla o něco lepší než film, ale to není zrovna chvála (protože Troškova verze příběhu je naprosto strašlivá). Nepříliš zajímavá růžová knihovna.
Alča25
  24. 3. 2013, 16:31
Jako už kolikrát jsem se přesvědčila, že kniha je mnohem lepší než film... Všem, co mají rádi romantiku, napětí a překvapení, vřele doporučuju.
Eumenida
  13. 2. 2011, 0:31
I když je to zamilovaný román, čte se velice dobře. Paní Körnerová totiž umí psát poutavě a pokud možno omezuje lacinou sentimentalitu. Myslela jsem, že jde o klasickou červenou knihovnu, ale byla jsem příjemně překvapena - a Andělská tvář už trůní i v mé knihovně. Přece se nebudu spoléhat na půjčování...
Na motivy románu byl natočen stejnojmenný film režisérem Troškou, ale přes veškerou snahu zdaleka nebyl zajímavý a napínavý jako knižní předloha. Kdo má rád scifi a horory, nečtěte. Kdo má rád romantiku - berte to jako tip!
felisr
  28. 9. 2016, 19:05
Troškovy filmy mi vcelku nevadí, ale to co udělal s adaptací téhle skvělé knihy, je prostě paskvil! Příběh mi přišel spíše napínavý než romantický, ale kniha určitě stojí za to.
Lenijka
  2. 8. 2011, 19:20
Musím uznat, že děj i prostředí Francie jsou vážně správně tajemné a přitom romantické, jaký má román odehrávající se v 19. století být. Přesto musím autorce vytknout, že nevymyslela moc originální popisy - zář byla skoro pokaždé zlověstná...tyhle pasáže mi potom přišly už jenom vtipný. Je pravda, že kniha je mnohem lepší než film. Filmovému zpracování něco chybí - vášeň mezi CHarlottou a Filipem, která z knihy přímo čiší...
Gebaska
  1. 11. 2015, 23:34
Film se mi líbil - tak jsem sáhla po knížce. Je hezká, ale už mi do představ lezou herci :D Vždycky je lepší číst knížku dříve než ji vidět zfilmovanou :)
Stupet
  6. 2. 2013, 1:07
Knihu jsem přečetla, líbila se mi, ale film víc. Některé věci jsou ve filmu pozměněné a to se mi líbí víc, než provedení v knize.
Luna
  28. 5. 2011, 12:57
Podle obalu a soupisky na zadní straně byste soudili, že se jedná o klasický zamilovaný román z červené knihovny. Knížku jsem viděla nejprve jako film a docela se mi líbil, ale knihou jsem byla přímo nadšená. Nechybí romantika, láska, ale také napínavé chvíle. Přečetla jsem jí skoro jedním dechem.