Noteka 2015

Noteka 2015

Laser-books - 2006
ISBN: 80-71932-10-8

Laser-books (2006) 80-71932-10-8 264

Co by bylo, kdyby… Kdyby se někdo rozhodl, že terorismus se dá využít jako umění… kdyby si někdo hrál s mořem… kdyby USA válčily s Polskem… kdyby jedinec mohl ovlivnit uvažování mnoha milionů lidí… kdyby jasnovidec chtěl pověsit živnost na hřebík… Sbírka povídek polského autora Konrada Lewandowského, kde spojení autorovy představivosti s vědou umožňuje čtenáři pohlédnout z jiného úhlu na paradoxy současné civilizace. Jsou to povídky vtipné, ironické a vedou nás ještě o krok dál, až za hranici, kde se možné stává nemožným. Přitom máte pocit, že tohle se může stát i vám, za nejbližším rohem, v sousedním městě… Autor Kočkodlaka přichází k českým čtenářům s trochu jiným hrdinou, u našich východních sousedů snad ještě oblíbenějším. Novináře Radoslava Tomaszewskiho možná znáte z časopisu Ikarie či antologií ze série Polská ruleta. Je zajímavé, že zatímco u nás se tzv. polit-fiction příliš nedaří, v Polsku je tento subžánr velmi oblíbený. A k jeho nejoblíbenějším postavám, což prokazuje i několik literárních ocenění, se řadí právě série o Radoslavu Tomaszewském. Pokud máte rádi science fiction domýšlející možné důsledky současného politického vývoje do budoucnosti, zde máte výbornou šanci přijít si skutečně na své. (Založil/a: Esther Darnett)