Zabte ošklivé

Zabte ošklivé
Originální název: Et on tuera tous les affreux

Jota - 2007
ISBN: 80-85617-37-4

Jota (2007) 80-85617-37-4 144
Jota (1994)

Crazy crimi erotic science politic fiction, koktejl namíchaný Transcendentním satrapou Patafyzického kolégia, milovníkem, znalcem a tvůrcem černého humoru, lyrickou duší, nepřítelem a obětí měšťáctví. Boris Vian střídá v této persifláži americké "tvrdé školy" prostředí a žánry a skvěle se baví a my s ním. Není to tabu, není to Saint-Germain-des-Prés, je to legrace a hra fantazie, jak si jen můžeme přát. (Založil/a: Twiggynkaa)

Ducii
  18. 9. 2012, 10:11
Typický Vian. Ale jen čtyři hvězdičky a to kvůli tomu závěru. Ten se mi prostě nelíbil. Příběh napínavý, nedá se odtrhnout, protože Vás zajímá, jak to dopadne... ale vědět, že to dopadne, jak to dopadlo, tak si rozmyslím, zda si to přečtu. Co ale může jiné čtenáře potěšit je, že Vás určitě nečeká konec dle Vašeho očekávání. Dá-li se to vůbec koncem nazvat, klidně by se totiž mohlo navázat další knihou.
MatesS
  1. 5. 2014, 14:19
Zábavná záležitost se vším všudy. Ale nejvýraznějším důvodem, proč dávám pět hvězd, je zcela určitě několikerá změna mého postoje k hlavnímu hrdinovi, na kterém je vidět, že je to přes téměř úspěšné předsevzetí a horu svalů taky jenom člověk.
Czermy
  19. 10. 2010, 22:01
úúú, jedna z těch srozumitelnějších věcí od Viana, to bude asi tím pseudonymem, i když absurditami se tu rozhodně nešetří. Místy až čirá pornografie, ale jinak atmosféra, až člověka mrazí.