Nevěsta z Blackthornu

Nevěsta z Blackthornu Originální název: Untamed

Alpress - 1999
ISBN: 80-7214-197-X

Alpress (1999) 80-7214-197-X 395

Jaro za vlády Jindřicha I., severní Anglie.
Udatný normanský válečník Dominic le Sabre obdrží od krále povolení přivlastnit si rozsáhlé panství na severu Anglie. S ním získá i jeho dědičku, krásnou Meg. Dívka náleží k rodu, kde se ženy rodí se zvláštní schopností, ale i prokletím. Dokáží nejen léčit a uzdravovat, ale vidí i do duše každého člověka. Naproti tomu nejsou schopny porodit mužského dědice, pokud nebyl počat z lásky. Dominic le Sabre se nijak netají tím, že od Meg očekává jediné - zdravé syny. Když pochopí, jaké prokletí pronásleduje jeho glendruidskou manželku, a navíc na jejich manželském štěstí závisí i osud celého panství, začne se o Meg ucházet. Než Dominic pozná, že ji skutečně miluje a že mu nejvíc ze všeho záleží na jejím životě, osud mu postaví do cesty ještě řadu překážek. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  11. 12. 2013, 0:50
Druhá nejlepší knížka od autorky z těch, co jsem četla, a i tak to byl slabší průměr. Byla to ale první, co jsem četla a tak jsem zkusila ještě další.