Můj Michael

Poprvé vydáno celosvětově: 1968

Paseka - 2004
ISBN: 80-7185-688-6

Paseka (2004) 80-7185-688-6 224

„Píšu tohle, protože lidé, které jsem milovala, jsou už mrtví. Píšu, protože když jsem byla mladá, měla jsem sílu milovat, a nyní ve mně ta síla odumírá. A já nechci umřít…" Těmito slovy začíná svou hořkou románovou zpověď třicetiletá Chana, propadající se stále hlouběji do traumatu neuspokojivého manželského vztahu a svých temných vášnivých snů. Známému izraelskému prozaikovi se v románovém příběhu, který po svém prvním vydání vyvolal nadšení i řadu bouřlivých reakcí, výjimečným způsobem zdařilo zachytit neklidný vnitřní svět jeho hlavní hrdinky, ale podat také výstižný obraz politických a kulturních rozporů zmítajících moderní izraelskou společností. (Založil/a: blueska)

blueska
  2. 3. 2011, 11:18
Psychologická sonda do života jedné ženy, její občas mírně absurdní nespokojensti se sebou samou a svým vlastním životem. Sonda, která čtenáři nedá moc prostoru soucítit Chanou nebo jejími problémy, přesto však poukazuje na něco velmi důležitého. Na co? .... k tomu je nutné si tuhle publikaci nejdříve přečíst a poté si jako interpret odpovědět:-D