Odpustila jsem

Odpustila jsem Originální název: Led by Faith: Rising from the Ashes of the Rwandan Genocide

Karmelitánské nakladatelství - 2010
ISBN: 978-80-7195-383-8

Karmelitánské nakladatelství (2010) 978-80-7195-383-8 215

Na jaře roku 1994 zuřila v africké Rwandě jedna z nejhorších a nejkrvavějších genocid, jakou svět kdy zažil. Dvaadvacetiletá Imaculée Ilibagiza zázračně přežila brutální vraždění, při kterém byla vybita většina členů její rodiny i přátel a vyvražděno více než milion Rwanďanů.

V knize odpustila jsem autorka líčí, jak se jí podařilo díky víře v milujícího Boha ,,Povstat z popela" osobní tragédie. Prošla svým zápasem o odpuštění vrahům a podle svých možností začala znovu vnášet lásku a naději do nenávisti zpustošené země.

Nakonec Imaculée z bezpečnostních důvodů odchází do Ameriky. Zde se může konečně ohlednout zpět a zamyslet nad vším, co se stalo. A vydat svědectví o lásce, která je silnější než smrt.
(Text z knihy od Karmelitánského nakladatelství)

Mým záměrem není představit historii státu Rwanda či genocidy. Píšu vlastní příběh. Nejen o tom, jak jsem přežila genocidu, ale také o tom, jak jsem objevila život, který stojí za to žít, skrze víru a v hojivé síle odpuštění. Je to pravdivý příběh. Události jsou skutečné a používám své pravé jméno i pravá jména členů své rodiny.
(Z autorčiny předmluvy) (Založil/a: Tomasakr)

vladislaus
  20. 7. 2013, 16:13
Rwanda je pro nás velice vzdálenou a nezajímavou zemí, a proto doporučuji tuto knihu přečíst. Jsou tam také lidé jako my, prožívají bolesti i radosti. Musejí se vyrovnávat s mnohými traumaty. Silně věřící autorka se snad s těmito traumaty vyrovnala a mnohé čtenáře touto knihou dojme k slzám.