Na hranici zákona

Originální název: Blue Russel

Odeon - 1981
ISBN: 01-066-81

Odeon (1981) 01-066-81 271

Dobrodružný příběh z Ameriky osmdesátých a devadesátých let 19. století zachycuje atmosféru amerického pomezí na sklonku jeho nejromantičtější éry. Na pomezí kypících měst, městeček a zapadáků defilují muži zákona i psanci, odhodlaní farmáři a průkopníci i padoušští banditi, lupiči-gentlemani, lehké ženy a karbaníci. Dvě paralelní dějové linie sledují osudy hlavního hrdiny mechanika Blue Russela a jeho bratra Claye. Hranice zákona je v kraji, kde dovočinu prosvěcují první edisonky, na nádražíčkách transkontinentální dráhy vyťukává morseovka spěšné depeše a v saloonech a hazardních hernách se mísí počestní vašnostové s nefalšovanými lotry, vskutku mlhavá. Panuje zde zákon muže proti muži a souboj dobra a zla a spravedlnosti se zločinem probíhá podle pravidel klasického westernu. (Založil/a: mirabl)

Will Bryant Will Bryant
*1924 - †2002

zelvicka
  26. 7. 2015, 17:53
Čekal jsem brak a dostal jsem skvělou dobrodružnou knížku. Americké psance docela můžu a Packy s Bluem jsou rozhodně profíci.