Život na prodej

Život na prodej Originální název: Life Shop

Karmelitánské nakladatelství - 2006
ISBN: 80-7195-020-3

Karmelitánské nakladatelství (2006) 80-7195-020-3 140

Kniha napsaná z pohledu dospívající dívky Lorny je moderní parafrází příběhu o doktoru Faustovi. V médiích, televizi a reklamách se nabízejí recepty na snadný a bezproblémový život. Katalog Life-shop - Život na prodej - uchvacuje stále více lidí. Je možné mít všechno, nač si člověk vzpomene, ale zaplatí za to svou duší, svou osobností, svou identitou. Nadšení z Life-shopu, které ovládlo většinu ostatních lidí, neovládlo hrdiny příběhu Lornu a Kieron. Lornu zajímá, jak do toho nového, "dokonalého" světa zapadne její roztomilý, ale postižený malý bratr. Kieron pozoruje, že lidé, kteří si objednávají věci z Life-shopu, se nějakým podivným způsobem mění. Děje se něco zlověstného. Za Životem na prodej vězí něco víc, něž by se na první pohled mohlo zdát. Lorna a Kieron se rozhodnou přijít tomu společně na kloub.
Kniha je určena čtenářům od 14 let, kteří se zamýšlejí nad podivnostmi světa, jenž nás obklopuje. (Založil/a: El Dash)

El Dash
  2. 3. 2011, 22:32
Tahle knížka mě už jako třináctiletého dost oslovila. Dobře se čte, je napínavá a má tak trochu scifi konec. Ale zároveň varuje před komercializací světa.