Tajemný protivník

Poprvé vydáno celosvětově: 1922

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1173-4

Knižní klub (2004) 80-242-1173-4 268

Pokud jste si oblíbili Tommyho a Pentličku, sympatickou dvojici mladých detektivů, v této knize se s nimi setkáte v době jejich společných začátků.
Není tomu dlouho, co skončila válka, kdy Tommy sloužil v armádě a Pentlička byla ošetřovatelkou. Nyní jsou oba ještě svobodní, bez zaměstnání a bez prostředků, ale plni odhodlání něco se svým životem podniknout. Odvážně spolu zakládají kancelář Mladí dobrodruzi, a sotva stačí svůj nápad promyslet, dostanou první, zcela výjimečnou zakázku. V sázce je osud Anglie, jíž hrozí nejen změna vlády, ale možná i další válka…
V Tajemném protivníkovi se Agatha Christie představuje jako autorka, která vedle detektivního příběhu o zdánlivě dokonalé vraždě, změnách identity a záhadách zamčeného pokoje dokáže stejně mistrně rozvinout i téma špionážní. V románu proto vystupují praví i falešní pracovníci tajných služeb, předsedové vlád a vládní zmocněnci.Do posledních stránek však čtenář váhá, kdo je oním tajemným protivníkem...

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Venceslao90
  2. 3. 2013, 16:56
Agathy špionážní romány mě nikdy moc neoslovovaly, ale Tajejmný protivník byl fajn :) Akorát se autorka asi neměla pouštět do zápletky z oblasti politiky, vyznělo to trošku naivně :)
VenDulin85
  17. 9. 2012, 19:40
Vynikající román, líbí se mi tyto příběhy, kde Agatha popisuje mladé detektivy (Podobně jako Záhada sedmi ciferníků), jejich nadšení, naivitu, ale i odvahu vrhnout se do věci po hlavě :-). Rozhodně zápletka, která stojí za přečtení!