Falešný svědek

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4217-7

Moba (2011) 978-80-243-4217-7 223

Při nepokojích mezi neonacisty a policií je zabita novinářka Salvör. Jen nerada přijímá právní zástupkyně Stella obhajobu jednoho z pravicových radikálů, který je zapleten do tohoto případu. Rovněž její starý přítel Siggi, který nyní pracuje jako ministr hospodářství, potřebuje Stellinu pomoc: je totiž obviněn ze znásilnění nezletilé dívky. Stella si zpočátku nedokáže představit, že by spolu oba případy mohly nějak souviset, mnohé je však jinak, než se na první pohled zdá... Výtečně napsaný román, který čtenáře zavádí do nejvyšších islandských politických kruhů. (Založil/a: al-ma)

Stella Blómkvist Stella Blómkvist

dreadlock
  23. 3. 2015, 17:54
Miluji severské krimi. Ale tato kniha mi opravdu nesedla. Nemám ráda "super hrdiny", a tato Stella je takový ten typ superwoman. Zápletka trochu přitažená za vlasy, ale to by se také dalo odpustit. Konec děsivý. Nevím, zda je autorka zapálená feministka a lesbicky orientovaná, ale přesně takto na mě ženy v jejím románu působily. A poslední "hřebíček do rakve" bylo tykání. Na Islandu je naprosto běžné, že si neznámí lidé tykají. Pro mě, Češku, to byl strašně rušivý element. Např. Indridasonovy knihy jsou překládané s vykáním. Moje první seznámení s autorkou a bohužel i poslední. Třeba jsou její další romány lepší, ale nemám nějak chuť to zjišťovat.