Setkání v opeře

Setkání v opeře Originální název: Setkání v opeře

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4234-4

Moba (2011) 978-80-243-4234-4 223

Sňatek Simoniných rodičů byl spojen se skandálem, únosem a znepřátelením zbytku rodiny. Ani po dvaceti letech nejsou všechny křivdy zapomenuty. Dospělá Simona nepřátelství ignoruje a žádá matčinu sestru o pomoc před vynuceným sňatkem. Pařížská společnost na sklonku 19. století je přísně konvenční, ale Simona všechny konvence poruší, když se inkognito vloudí do cizího domu, aby si o svém nastávajícím opatřila informace. Všechno ale dopadne jinak, než plánovala. (Založil/a: al-ma)

ave
  10. 7. 2012, 11:54
Kniha není špatná, ale moc mě nenadchla. Děj je pořád nahoru a dolu skoro ve stejném znění. Jsou hezčí knihy od p. Körnerové.
Lillian Bann
  16. 8. 2013, 22:13
Úplný začátek knihy byl poněkud nudný, i když se to dalo překousnout - autorka musela přeci jen nějak uvést svůj příběh. Myšlenka přestrojení byla pěkná a donutila mě knížku číst dál - dokonce v něm byla chvíle napětí, která ovšem skončila přetnutím - o rok později.. A dál to už šlo jako na houpačce, umělé napětí a umělé utnutí, které ztratilo svůj efekt.
Přesto knížka nebyla špatná a doporučila bych ji jako lehkou četbu na dovolenou, překvapení však od ní asi nečekejte.