Mokrý hrob

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2355-9

Mladá fronta (2011) 978-80-204-2355-9 343

První část třídílného kriminálního cyklu se sympatickými vyšetřovateli nás zavádí do Prahy v létě roku 2002. Stoletá voda zaplavila Prahu, město je ochromené. Když hladina ustoupila, objeví zachraňující hasiči ve vestibulu metra na Václavském náměstí plující rakve. Copak je pod Starým Městem pražským hřbitov? Jenže rakve jsou prázdné... až na jednu. A v ní leží mumie. Kriminální komisař David Anděl, patoložka Magdalena Axamitová a reportérka Larissa Kheková mají plné ruce práce, aby rozluštili identitu neznámé mrtvoly, která - jak patologové zjistí - zemřela před čtvrtstoletím násilnou smrtí. (Založil/a: al-ma)

Helena Reich Helena Reich
*1965

tomdra
  25. 11. 2012, 13:51
Příběh je docela dobrej,ale moc zapletenej. A v knize je mnoho chyb (skoro na každé druhé straně). Už se těším, až si přečtu další díly z volné trilogie.
Ignis
  24. 3. 2013, 20:46
Zaujal mě jiný pohled na Prahu, ale něco mě na knížce nesedělo. Jednak mě to taky přišlo překombinované, a druhak mě nějak nesedla hlavní postava, ne že by byla vysloveně nesympatická, ale že bych ji nějak fandila, se říct nedá.
Kacici
  6. 7. 2016, 20:10
Jak uz uvedli jini,i za me moc prekombinovane. Dost jsem se v tom ztracela. Taky mi trosku vadilo,ze tam bylo tolik "cizincu" a ze se ve finale vsichni uvedeni znali...no nevim. Ale jinak se to cetlo pomerne dobre,urcite jsou horsi detektivky.
Pametnik80
  28. 12. 2012, 17:40
Velmi ctive, zajimave tema a i ten pohled na Prahu z pohledu (polo)cizince je zajimavy. Misty opravdu zamotane, ale pro mne nejlepsi detektivka, kterou jsem v roce 2012 cetl.Mam jen jednu nejasnost, kterou bych potreboval ozrejmit.Pomuze mi nekdo ? Snad neprozradim nic, kdyz se zeptam na tomto foru nekoho, kdo to cetl na tuto zahadu: Jak si mohl Venca toho vecera splest Danu a Lenku ? Vite to nekdo nebo jsem nepozorny ctenar ? Uz mne to lezi v hlave tyden .