Dvojí hra

Dvojí hra Originální název: Night and day

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-820-3

BB art (2011) 978-80-7381-820-3 251

Nejnovější díl série detektivních románů, jejichž hlavním hrdinou je Jesse Stone, policejní velitel z městečka Paradise v Massachusetts, začíná objevem mrtvoly v kufru auta. Zprvu se zdá, že mrtvý je obětí sporu mezi dvěma místními mafiány. Přibližně ve stejné době se na Jesseho přítelkyni Sunny Randallovou, provozující soukromou detektivní praxi, obrátí rodiče dospívající dívky, která odešla z domova a nyní žije v náboženské obci. Vyšetřování se zkomplikuje nálezem další mrtvoly, tentokrát mnohem výše postaveného zločince.

Robert B. Parker opět rozvíjí několik dějových linií, které se prolínají a procházejí překvapivými zvraty. Autorův úsporný vypravěčský styl čtenáře po několika stranách uchvátí a nedovolí mu román odložit, dokud v městečku Paradise opět nezavládne pořádek. (Založil/a: al-ma)

bady
  19. 12. 2014, 0:29
Tuctova detektivka vhodna pro nenarocne cteni pred spanim, kdy po par kapitolach usnete a dalsi den nemate problem se vratit do deje, protoze tady k zadnym zvratum ani zapletkam nedochazi. Ostatne jak tomu bylo i u dvou ostatnich Parkerovych knih, ktere jsem cetl.