Už nikdy spánek

Už nikdy spánek

Host - 2011
ISBN: 978-80-7294-403-3

Host (2011) 978-80-7294-403-3 280

Nizozemský student Alfred se se třemi norskými kolegy vydává na geologickou výpravu do odlehlé severní provincie Finnmark. Bude hledat meteority; fascinují ho už od dětství. Současně by se výzkumem potvrdila smělá teorie jeho profesora Sibbeleeho o původu takzvaných ledovcových ok. Bez leteckých snímků oblasti by ovšem výzkum na dálném severu prakticky neměl smysl. Alfredova výprava tak začne anabází po vědeckých pracovištích — musí získat letecké snímky...
Alfred překonává útrapy drsné tundry, ale potýká se i s obyčejnou lidskou nejistotou: Jak se chovat ke kolegům? Jak mě vnímají ostatní? A jak už to bývá, objeví Alfred během výpravy hlavně sám sebe. Nebo ne tak docela? Pro Hermansovy knihy nejsou šťastné konce typické, přesto však působí útěšně — neboť všechny ty životní nezdary a zklamané naděje nás přesvědčují především o tom, že na ty potíže a problémy nejsme sami. Ke čtenářskému požitku významně přispívá i autorův suchý humor. (Založil/a: Torolfita)

Willem Frederik Hermans Willem Frederik Hermans
*01.09.1921 - †27. 4. 1995