CPress - 2016
ISBN: 978-80-266-1005-2

CPress (2016) 978-80-266-1005-2 80
Computer Press (2010) 978-80-251-3054-4 152

Traduje se, že matematik Ch. L. Dodgson, kterého známe pod pseudonymem Lewis Carroll, vymyslel příběh při projížďce na člunu, kde jej vyprávěl dceři svého přítele - Alici. Ta jej uprosila, aby o dobrodružstvích napsal knihu. Hlavní hrdinkou je stejnojmenná dívka Alenka, která proletí hlubokou králičí norou do fantazijního světa, kde vše funguje podle vlastních a nepředvídatelných pravidel: rozměry, čas i království Srdcové královny. Ohromené děvčátko se setká s řadou osobitých až pitoreskních postav: mluvícím bílým králíkem, kočkou Šklíbou, Kloboučníkem, Houseňákem, vojáky-kartami ad.

Dílo dosáhlo světového uznání a dočkalo se volného pokračování: Za zrcadlem a co tam Alenka našla.

Naše zjednodušená verze je určena pro středně pokročilé studenty, tedy ty, kteří si nejsou jazykovými hádankami a jinotaji, které obsahuje originál, zcela jisti. Pomůže jim český překlad na pravé straně, slovníček i jazykový koutek. Ke knize je přiloženo CD, kde si čtenář může poslechnout příběh vyprávěný rodilým mluvčím. Zvýší tak svou dovednost porozumět rychle mluvené angličtině.

Titul byl vytvořen týmem internetové jazykové školy www.anglictina.com. Autoři projektu vedeni Petrem Špirkou mají s výukou angličtiny více než desetileté zkušenosti. Své poznatky spojují s moderní technologií - publikovali i připravují českými čtenáři vyhledávané a ceněné multimediální učebnice. (Založil/a: Torolfita)

bublynka22
  10. 1. 2012, 19:31
Příběh pro všechny, kteří nepotřebují chápat všechno;) V knize jako je Alenka si totiž může každý najít to své.