Historky : na koho se nezapomíná

Historky : na koho se nezapomíná Originální název: Historky : na koho se nezapomíná

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7033-773-8

Olympia (2007) 978-80-7033-773-8 229
Olympia (2003)

Povídky, črty, vyprávěnky vzpomínkového charakteru v podání člověka, který má za sebou zajímavý lidský osud i profese. Lékařka, překladatelka, nyní senátorka ve své knize vzpomíná na Janu Brejchovou a Terezu Brodskou, na akademiky Buriana a Wichterleho, na Miloše Formana, Josefa Jíru, Evalda Schorma a Jiřího Šlitra, na Dicka Francise a další, k jejichž jménům není třeba nic dodávat. A vypráví také o lidech širší veřejnosti neznámých, o své rodině, o pacientech z oddělení popálenin, nezapomíná ani na kamarády z lyží a ze skal a na své kolegy z práce a přátele z Ameriky. Ve všech objevila nevšednost a neobyčejnost. Jaroslava Moserová-Davidová se totiž umí dívat (a viděné i nakreslit). (Založil/a: ilata)

Jaroslava Moser-Davidová Jaroslava Moser-Davidová
*17.01.1930 - †24.03.2006

vladislaus
  9. 1. 2013, 10:05
Kniha vypovídá o vzácné povaze doktorky Moserové, ale její historky nejsou příliš vyjímečné. Mne nejvíce zaujalo vzpomínání na Dicka Francise a jeho paní.
rt12
  20. 3. 2015, 15:11
Já musím dát plný počet už jen z toho důvodu, že jsem měla možnost osobně poznat paní doktorku Boženku Žemličkovou ve svém dětství a dospívání, sestru Jaroslavy, tak mě historky o její rodině přišly známé a důvěrné. Obě vynikající lékařky a odbornice. obě čestné a skvělé osoby.