Garamond - 2014
ISBN: 978-80-7407-206-2

Garamond (2014) 978-80-7407-206-2 192
Garamond (2007) 80-86379-85-X 192

V tomto výbor nazvaném Anglické pohádky se objevují poprvé v českém překladu pohádky sebrané etnologem a sběratelem lidové tvořivosti Josephem Jacobsem, původně vydané ve dvou knihách: jako English Fairy Tales (Anglické pohádky) (1890) a More English Fairy Tales (Další anglické pohádky) (1894). Výběr zahrnuje jak pohádky u nás již v podobných verzích dobře známé („O třech medvědech“, „Tomík Paleček“), tak i pohádky méně známé, s nimiž se český čtenář setká poprvé. Mohou být tedy stejně tak objevem pro studenty anglické literatury a etnology, jako i čtením pro potěchu rodičů i dětí. Jejich dvojjazyčné vydání jim navíc umožňuje stát se příjemným společníkem při osvojování si anglického jazyka. Pro středně pokročilé. (Založil/a: Torolfita)

VerenaLord
  23. 2. 2013, 23:49
Poměrně velice snadné počtení v angličtině, pohádky jsou klasické, hezké a dobře se čtou. Pro učení AJ velice dobrá pomůcka.
spirlice
  13. 9. 2013, 22:34
V tomto výboru nazvaném Anglické pohádky se objevují poprvé v českém překladu pohádky sebrané etnologem a sběratelem lidové tvořivosti Josephem Jacobsem, původně vydané ve dvou knihách: jako English Fairy Tales (Anglické pohádky) (1890) a More English Fairy Tales (Další anglické pohádky) (1894). Výběr zahrnuje jak pohádky u nás již v podobných verzích dobře známé („O třech medvědech“, „Tomík Paleček“), tak i pohádky méně známé, s nimiž se český čtenář setká poprvé. Mohou být tedy stejně tak objevem pro studenty anglické literatury a etnology, jako i čtením pro potěchu rodičů i dětí. Jejich dvojjazyčné vydání jim navíc umožňuje stát se příjemným společníkem při osvojování si anglického jazyka