Zeptej se prachu/Ask the dust

Zeptej se prachu/Ask the dust

Argo - 2010

Argo (2010)

Tragikomický příběh lásky a nenávisti odehrávající se v Los Angeles na konci 30. let. Pošetile ctižádostivý pisálek a hladovějící snílek Arturo Bandini hledá v Městě andělů sám sebe, leč nachází krásnou mexickou číšnici Camillu... Jedná se o jeden z nejdojemnějších amerických románů 20. století, prodchnutý upřímnou vášní a něžným humorem. John Fante svým prostým, poetickým stylem inspiroval např. Kerouaca a Bukowského a bývá srovnáván se Salingerem, Saroyanem, Steinbeckem a Henry Millerem. Jak píše v předmluvě Charles Bukowski: "Konečně se našel chlap, co se nebál emocí. Geniálně a přitom jednoduše se mu podařilo smíchat humor s bolestí. Byl to šílený, neuvěřitelný zázrak. Fante byl můj bůh." (Založil/a: Torolfita)

John Fante John Fante
*08.04.1909 - †08.05.1983

Abigor
  22. 6. 2014, 4:27
Luxus člověče, nemám, co jinýho bych řek! Nádhernej styl, skvělej příběh, prostě kniha par excellence!!! Takhle se píše beletrie!!!
Jim Morrison
  20. 8. 2016, 15:05
John Fante je úžasný ve stylu a jednoduchosti je předchůdce Bukowského.Mísí se tam tragika s humorem a drsnost s jemnosti.Úžasná kniha