Kočky to vědí líp

Kočky to vědí líp

Nakladatelství Lidové noviny - 2001
ISBN: 80-7106-522-6

Nakladatelství Lidové noviny (2001) 80-7106-522-6 214

František PON., celým jménem František Poněšický, je pseudonym, pod kterým společně malují obrazy a píší knihy manželé Jitka Baliharová a Oldřich Přibík. Sám František se jako pseudonym narodil počátkem devadesátých let v malé jihočeské vesničce Poněšice nedaleko Hluboké nad Vltavou a jeho obrazy pak střídavě vznikaly v Poněšicích a v Praze, to podle toho, kde se právě nacházeli oba autoři.
„Kočky to vědí líp“ je kniha pro milovníky koček. František PON. v ní popisuje slasti i strasti svého téměř dvacetiletého soužití s kočkami, které rozdělují na „vnitřní“ – tedy ty, co s nimi bydlí nebo spíše, které ovládají jejich domácnost a „venkovní“, které se radují z každého jídla, které je jim naservírováno, a v zimě se schovávají do sklepa, který se přemění na pravý kočičí hotel.
Kniha je povídkovým souborem různých příběhů, ve kterých se chovatelé koček chtě nechtě musí najít :o) (Založil/a: Torolfita)

AkzuzkA
  28. 5. 2012, 23:41
Zase jeden z mých úlovků v antikvariátu a zase nezklamal. Musím souhlasit s předchozím příspěvkem - to je přesně jedna z těch správných knížek pro kočkomily. I já mám doma dvě kočičky, a tak jsem si mohla v živých barvách představit to, co autoři popisují. Nejednou jsem se nad kočičími příhodami musela pousmát a odkývat tu pravdu pravdoucí, vyřčenou z úst Františka PONa. Žádnou velkou literaturu ale na stránkách této knížečky nehledejte. Je to takový humorný deník pro chvíle pohody a odpočinku... :-)
Torolfita
  3. 3. 2011, 14:17
Knížka pro milovníky koček jako dělaná - nejenže to, co se v ní dočtete je pravda pravdoucí a ještě podaná s humorem - ale navíc je doplněna půvabnými ilustracemi. Mám tu knížku moc ráda.