Hvězda moří

Hvězda moří Originální název: Star of the Sea

Mladá fronta - 2008
ISBN: 978-80-204-1697-1

Mladá fronta (2008) 978-80-204-1697-1 408

Na palubě jsou stovky zbídačených pasažérů. Mezi nimi je i služebná, která chce uniknout hrozivému osudu, lord Merridith vyhýbající se drtivých důsledkům bankrotu, novinář usilující o kariéru romanopisce nebo skladatel rebelantských balad.
Všichni dospěli k odvážnému rozhodnutí vydat se přes Atlantik a hledat domov či štěstí na opačné straně oceánu. Lidé na palubě jsou ale propojeni těsnějším poutem, než si uvědomují. Na lodi se plavý i tajemný zabiják, který jen čeká na vhodnou příležitost, aby se pomstil a dosáhl krutého rozhřešení.
V průběhu šestadvacetidenní plavby bude sice zmařeno mnoho životů, ale zrodí se i nové. Hvězda moří líčí tragické osudy i snahy o usmíření, jenže čím více se zaslíbená země přibližuje, tím silnější pouto váže cestující k jejich domovům a minulosti, před kterou se nikde neukryjí.
Hvězda moří je dráždivě současný příběh plný překvapivých zvratů a osudových rozhodnutí a plným právem patří k vrcholům současné irské literatury. (Založil/a: vojtech.kucera)

vladislaus
  28. 11. 2012, 17:17
Začátek knihy mne trochu iritoval, ale posléze jsem se přizpůsobil stylu autorova psaní a začal mne dojímat osud Irů za hladomoru. Kniha je tak trochu detektivka a odhalení vraha na posledních stránkách je skutečně překvapivé.