Sláine Válečníkův úsvit

Sláine Válečníkův úsvit

Crew - 2011
ISBN: 978-80-7449-007-1

Crew (2011) 978-80-7449-007-1 200

Tir-Na-Nog je brutální svět, domov válečných kmenů, kteří uctívají zlomyslné a lhostejné bohy. K jednomu z takových kmenů patří mladý barbar Sláine Mac Roth, který kromě své sekery ovládá i "křeč obludnosti" díky které se dokáže změnit v zuřivé monstrum. (Založil/a: slide)

kingmaker
  1. 8. 2012, 15:26
Sláine, to je drsný muž v drsném světě, u jehož kolíbky stáli jako sudičky Barbar Conan a legendární Cuchulain. Mohla to být skvělá podívaná, všechno tomu nasvědčovalo, výborně propracovaný svět ovlivněný keltskými pověstmi a fantasií Galů, kresba, byť černobílá, se mi líbila (nejvíce ta Belardinelliho), jenže tomu něco chybělo. Nějak jsem se nedostal do atmosféry příběhů, přišly mi takové ploché a nedomrlé a možná za to mohla i černobílost kresby, v barvě se mi Slaáinovy příběhy líbily víc. Takhle zůstalo jen u spotřebního čtení na deštivé odpoledne.