Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vlci

89%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vlci Originální název: The Loop

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2000
ISBN: 80-242-0280-8
Počet stránek: 492
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2000) 80-242-0280-8 492

Napínavý román plný dobrodružství a lásky se odehrává v divoké přírodě severoamerického státu Montana.
Ochránci zvířat zde vysadí smečku vlků, proti tomu však protestují místní rančeři a tvrdí, že jim vlci zabíjejí dobytek. Hlavní slovo má bohatý rančer Buck Calder, prohnaný drsný muž, zvyklý, že ho všichni poslouchají. Jenže teď se proti němu postaví oddaná ochránkyně zvířat Helen. Přidá se k ní dokonce i Buckův syn Luke, ostýchavý a vlastním otcem odmalička ponižovaný mladík. Je sice o 10 let mladší než Helen, přesto mezi nimi vznikne křehký vztah.
Helen i Luke si uvědomují, že na záchranu vlků musí vynaložit všechny své síly, protože rančeři jsou nemilosrdní. Vlky považují za své nejhorší nepřátele a neváhají pro jejich vybíjení používat různé kruté metody, např. tzv. Lovelaceovu smyčku, která se mláďatům zasekne do krku a ty pak pomalu a v mučivých bolestech umírají.
Tento dramatický příběh také vykresluje odlišnosti lidských charakterů. Nejde v něm jen o boj rančerů se zvířaty a jejich ochránci, ale především o odvěkou touhu některých lidí zničit vše, co něčím ohrožuje jejich nadřazenost. Přitom neubližují jen inteligentním a vznešeným zvířatům jako jsou vlci, ale i ostatním lidem. (Založil/a: mirabl)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace