Dramatik

Originální název: The Dramatist

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-884-5

BB art (2011) 978-80-7381-884-5 208

Nemožné se stalo skutečností: Jack Taylor nechlastá a nefetuje a navíc si pořídil zralou přítelkyni. Proslýchá se, že dokonce chodí do kostela… A do toho v krátkém sledu zemřou dvě studentky. Zpočátku se zdá, že jde o nesouvisející tragické nehody. Jedno je však spojuje – pod oběma těly se našla kniha od Johna Millingtona Synge. Jack začíná mít podezření, že si s ním vypočítavý vrah „Dramatik“ chce hrát. Jackův nejnovější případ prochází nejrůznějšími zvraty a jeho útočiště, město Galway, po něm žádá, aby obětoval poslední lásku, která mu ještě zůstala… (Založil/a: Torolfita)

illy
  30. 4. 2013, 13:20
Nemožný se stalo skutečností. Jack nepije, nefetuje. Ale trpí možná o to víc, jeho dny nejsou rozhodně jasnější. Depresivní čtení, nejlíp doporučuju v hospodě s pivem v ruce - tak se můžete Jackovi smát do ksichtu. A rozhodně líp přijmete poslední dvě strany, na kterejch vás autor srazí na kolena a přidá ještě ránu do břicha.
jirka77
  6. 4. 2014, 20:39
Další skvělá kniha s Jackem Taylorem ,tentokrát abstinujícím. Když už jsem si myslel že příběh skončí v klidu a pohodě tak přišel velký šok. Už se těším na další případy a životní peripetie Jacka Taylora.
Molja
  3. 2. 2015, 10:16
Opět mě autor nezklamal. Fajn odpočinkové čtení, které je opět o všem možném, jen ne o klasickém vyšetřování vražd. Závěr brutální, co dodat.......
Jizi
  23. 8. 2011, 15:41
Nečekejte detektivku - Bruenovy knihy matou tělem. Série o soukromém vyšetřovateli Jacku Taylorovi postrádá klasické detektivní schéma (zločin-vyšetřování-odhalení). Samotné příběhy se čtou dobře, Jack je rozhodně zajímavá postava, ale rozuzlení kriminálních zápletek jsou k uzoufání plytká (v případě Dramatika navíc postrádá jakoukoliv věrohodnost). Někdo by možná měl Bruenovi říct, že sonda do duše bývalého feťáka-alkoholika by nezahalená do hávu rádoby detektivky mohla v jeho podání dosáhnout výš, než na slabé tři hvězdičky.