Originální název: Pohádkový dědeček

ISBN: 80-85523-11-6

Ottovo nakladatelství (2009) 80-85523-11-6 90
Futura (1993)
Československý spisovatel (1984) 22-004-84 136
Státní nakladatelství dětské knihy (1958)

Cesta vlakem dětem často ubíhá pomalu. Ale ne když dědeček vypravuje pohádky o všem, co lze po cestě zahlédnout z okna. V knížce plné zábavných pohádek se děti mohou dočíst o semaforu, který nechtěl cvičit, jak se auto předhánělo s vlakem, o tom jak zvířátka na poli volila krále či jak dělalo prasátko převozníka.

Eduard Petiška Eduard Petiška
*14.05.1924 - †6.6.1987

Introvert
  30. 5. 2016, 9:33
Jedna z nejlepších knížek pro děti jakou znám. Roky ji opatruji, jako malá jsem ji ,,jela" pořád dokola, četla jsem z ní svým dětem a nadešel čas ji znovu oprášit... :-) Je nadčasová. Knížka mého dětství.
Magyana
  1. 9. 2016, 10:01
Krásná dětská knížka, četli jsme ji s klukama pořád dokola. Dodneška máme pár oblíbených pohádek, ke kterým se čas od času vracíme. Moji kluci milovali čtení o tom, jak nákladní auto závodilo s vlakem, jak se kluci neuměli spočítat, o semaforu, který nechtěl cvičit, nebo o panu Šnofousovi. A krásné ilustrace Zdeňka Milera jsou jen tečkou nad i. Doporučuji všem rodičům i dětem.
zoro2
  22. 11. 2015, 21:42
Děti vyštrachaly tuhle knížku u babičky. S potrhaným přebalem a v salátovém vydání - moc jsem si od toho nesliboval. Světě div se, nádherně napsaná knížka, plná krátkých pohádek, které na sebe stále navazují, takže nevíte, kdy je ta správná chvíle přestat. Dětem se moc líbila a i za mě není co řešit.
smajlinka
  30. 8. 2014, 17:14
Další krásná knížka od pana Petišky. Jasně si vzpomínám třeba na pohádku o klucích, co se neuměli spočítat, o nenasytném vrabčákovi nebo o semaforu, co nechtěl cvičit. A ještě jedna poznámka: byli by pěkné, kdyby i dnešní dědečci, babičky nebo rodiče dětem za cesty vyprávěli pohádky a ne jim jen strčili do rujy tablet, aby od nich měli pokoj
maurarita
  15. 8. 2015, 10:24
Moc krásná a poutavá knížka pro naše nejmenší čtenáře ,dědeček vypravuje spoustu úžasných pohádek ,hlavně o zvířátkách ,vláčcích ,semaforu ,autíčkách a mnoho dalších
pove
  30. 7. 2012, 11:51
Nááádhera. Pohádky i ilustrace jsou nezapomenutelné. Chápu, že každá generace dětí má jiné modly, ale zapomínat na tuto krásu je snad hřích.