Kam chodí uhlí spát

Kam chodí uhlí spát
Originální název: Kam chodí uhlí spát

Protimluv - 2008
ISBN: 978-80-904049-2-2

Protimluv (2008) 978-80-904049-2-2 66

Jádro sbírky Kam chodí uhlí spát tvoří rukopis nazvaný Od harendy k hypermarketu, s nímž autor v roce 2006 zvítězil v soutěži Ostrava – město v pohybu. Básně zařazené do prvního oddílu vznikaly zhruba v polovině 90. let. Oproti původnímu rukopisu doznal podstatných změn především druhý oddíl (rozhlasová hra napsaná v roce 2002 pro ostravskou sekci Českého rozhlasu), jehož dramatickou podobu autor přepracoval do podoby básnických próz. Třetí oddíl tvoří především básně psané pro původní cyklus, jenž vznikal v roce 2005. Součástí rukopisu byla též báseň Mapa Ostravy, která vyšla samostatně v časopise Protimluv (4/2007) a kterou autor do knižního vydání nezařadil. V úvodní a závěrečné části knihy jsme v souladu s přáním autora ponechali veškeré odchylky od pravopisné normy. V druhé části jsme současnou pravopisnou normu respektovali. (Založil/a: charlosina)