Otázky a buddhistické odpovědi

Otázky a buddhistické odpovědi

V této knize naleznete výběr z otázek a odpovědí, které zazněly během přednášek a kruzů vedených lamou Olem Nydahlem v České republice v letech 1994-2009. Buddhismus lze popsat prostřednictvím tří pilířů. Prvním jsou informace podložené kritickými otázkami a ověřitelnými odpověďmi. Druhý pilíř umožňuje prověřit Buddhova učení na úrovni prožitku a říká se mu meditace. Díky třetímu pilíři neztrácíme v každodenním životě zkušenosti získané v meditaci, nazývá se udržování dosažené úrovně. Tradičně se těmto pilířům říká pohled , meditace a jednání. Buddha učil čtyřicet pět let a předal osmdesát čtyři tisíc různých učení. Cílem této knihy není zprostředkovat buddhismus v celé jeho šíři. Obsahuje učení linie tibetského buddhismu Diamantové cesty Karma Kagjü. Učení předávaná z učitele na žáka před 2500 lety v Indii, před 1000 lety v Tibetu a v současnosti v laických centrech buddhismu Diamantové cesty na Západě. Přejeme vám, abyste v knize našli inspiraci, která vnese do vašeho života ještě více svobody a radosti. (Založil/a: Torolfita)