Jak se žabák oženil se sloní slečnou

Jak se žabák oženil se sloní slečnou Originální název: Soll ich einen Elefanten heiraten fragte der Frosh

Nezjištěno / Jiné - 2010
ISBN: 978-80-254-8694-8

Nezjištěno / Jiné (2010) 978-80-254-8694-8 36 nakl. DesignStudio

Příběh vypráví o tom, čeho všeho je možné dosáhnout, když něco člověk doopravdy chce. Žabák se zamiluje do sloní slečny, ale pro jejího otce slona je jako manžel příliš maličký. Žabák si však chce vzít sloní slečnu za ženu stůj co stůj.
S pomocí kouzelníka by toho chtěl žabák dosáhnout. Podaří se mu to? Autor z Ghany vypráví příběh tak napínavě, že dostanete chuť žabáka políbit! Africká pohádka pro všechny dvounožce.

Patrik K. Addai Autor dětských knížek Patrick K. Addai se narodil v Ghaně v západní Africe a přišel do Rakouska studovat politologii a kulturní management. V současnosti studuje obor řízení dodavatelských řetězců (supply chain management - SCM) na Vysoké odborné škole (Fachhochschule) ve Steyru. Působil jako herec v Dětském divadle (Theater des Kindes) v Linci, navštěvuje školy a mateřské školky a vypráví dětem o životě v Africe. Získal řadu cen za literaturu, mimo jiné obdržel v roce 2006 v Bonnu Adlerovu cenu udělovanou nejlepšímu africkému spisovateli žijícímu v Evropě.
Ilustrace: Michelena, Jpkin (Založil/a: Torolfita)

teite
  13. 5. 2014, 22:23
Moc pěkný příběh s pointou, kterou jsem nečekala - a to se mi u knih pro malé děti opravdu nestává často (a nebo to nebývá zrovna milé překvapení) :-) Pěkné obrázky, zajímavý námět, jednoduchý text, přitom to není hloupé. Pod anotaci bych se podepsala.