Údolí lagun

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Euromedia Group - 2005
ISBN: 80-249-0621-X

Euromedia Group (2005) 80-249-0621-X 656

V roce 1825 vyplouvá z Anglie na cestu do Austrálie loď, která veze náklad vězňů a pár platícíh pasažérů. Přistěhovalci brzy zjistí, že nejrychleji zbohatnou získáním co největší rozlohy pastvin pro dobytek. Bezohledné zábory půdy však vedou k prudkým střetům s bojovnými domorodými kmeny a proti anglickým osadníkům stojí i nehostinná příroda. (Založil/a: JessieEx)

Rames
  9. 3. 2013, 10:41
Sledujeme osudy cestujích které osud zavál na loď Emma Jane ,na palubě je mimo platící cestující také 60 spoutaných trestanců, živořících v podpalubí.
Na pozvání guvernéra cestuje do Austrálie doktor Brooks a jeho žena.
Ctihodný Jasin Heselwood s chotí uniká věřitelům.
Pan Pace MacNamara který bojoval za svobodu Irska a hoří mu půda pod nohama.
Pan Dermott Forrest a jeho žena přijíždí podnikat.
Autorka v doslovu píše:"Tato kniha představuje velkého austrálského vůdce Bussamaraie, který je skutečnou postavou."
Je velká škoda, že je mu věnováno tak málo, z 650 stránkového románu.
Alča25
  8. 4. 2013, 15:58
Kniha mě zaujala až tak cca od poloviny, pak už jsem ji doslova hltala. Ale přenést se přes prvních cca dvě stě stránek mi dalo pořádně zabrat a dokonce jsem uvažovala, že knihu odložím. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala a těším se na pokračování.