Smysluplná vražda

Smysluplná vražda Originální název: They Do It with Mirrors

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-1078-9

Knižní klub (2003) 80-242-1078-9 199

Slečna Marplová - na celém světě by se asi nenašel čtenář Agathy Christie, který by o této rázné, ale moudré bělovlasé stařence nikdy neslyšel. A není divu: vždyť postava křehké venkovské babičky, vládnoucí nebývalým pozorovacím talentem a vynikajícím smyslem pro hlubiny lidské duše, si od třicátých let, kdy se v autorčiných detektivkách objevila poprvé, vydobyla tak slušné renomé, že brzy mohla v popularitě konkurovat svým slavným kolegům "z branže", Hercula Poirota nevyjímaje.
V příběhu nazvaném Smysluplná vražda se nechá slečna Marplová uprosit svou dávnou spolužačkou a přítelkyní a odjede na podivné anglické sídlo, kde kromě sedmi členů rodiny, potenciálních dědiců majetku, žijí dvě stovky mladých delikventů. A jeden z obyvatel tohoto sídla je vrah - vrah se schopností být na dvou místech současně.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Kristýna de Brno
  2. 8. 2016, 17:32
Tak se to konečně stalo. Poprvé jsem se nenechala královnou detektivek napálit a poznala, kdo je vrah, dřív než slečna Marplová. Tak nevím, jestli je to tím, že už od ní mám něco "málo" načteno, a proto vím, co od ní čekat, nebo je zápletka v této knize tak průhledná. Jinak je to ve všem samozřejmě typická Agatha - bohaté sídlo, sejde se rodina, někdo umře... Některé knihy jako by byly psané přes kopírák. A zrovna tahle patří mezi ty slabší počiny.