Děvče z útesu

Originální název: The Reef Girl

Oddych - 1995
ISBN: 80-85941-18-X

Oddych (1995) 80-85941-18-X 175

Když mladý, dosud neúspěšný americký spisovatel Donald odcestuje se svou snoubenkou na Tahiti, je uchvácen nádherou ostrova. Zde brzy bojuje se svým smyslem pro povinnost vůči své budoucí nevěstě a vzrůstající přitažlivostí ke krásné domorodé dívce Faaone. (Založil/a: JessieEx)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  14. 8. 2011, 9:28
Nádherný milostný příběh se odehrává na exotickém Tahiti,které Grey dokonale poznal.Příběh byl odmítnut nakladatelem jako na Greye příliš "smělý" a vyšel poprvé až za 38 let.Je to skutečně moderní román,který bude pro čtenáře příjemným překvapením.V knize je předmluva od mladšího syna Zane Greye Lorena,s kterou se plně ztotožňuji.Nejvíce z částí:"Má rozmach a vidění,která charakterizují mnoho Greyových nejlepších Westernových románů a nádherné smyslové,téměř mystické vědomí jednoty člověka a přírody --- hodnoty jichž se žádný jiný autor,kterého jsem četl,nezmocnil s větší poetickou silou a vášní."
Loren Grey