Údolí havranů

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Brána - 2008
ISBN: 978-80-7243-386-5

Brána (2008) 978-80-7243-386-5 416

Román oblíbené autorky je vystavěn na známém schématu dvou časových rovin, současné a starověké keltsko-římské. Pojítkem mezi oběma hlavními postavami, londýnskou vysokoškolskou učitelkou Jess a dcerou keltského krále Eigon, je děsivá zkušenost znásilnění a pronásledování. Opět nás čeká mnoho nečekaných zvratů, v nichž se dnešek prolíná s historií. V té ožívá starověký Řím v prvních desetiletích císařství, v době svatého Petra a pronásledování křesťanů, v době vlády císařů Claudia a později i Nera. Děj se pak vrací do Británie v 1. stol. n. l. Současný příběh se odehraje během jednoho léta ve Walesu a v Římě - dramatické prožitky hrdinky Jess také tady souvisejí s dávným příběhem ze starověku.

Bloodym
  28. 4. 2013, 19:49
Ze začátku mě mrzelo, že historická linka není z období středověku, které mě bavili v knihách Erskinové nejvíce, ale velice rychle mě to přešlo. Knihu jsem přečetla jedním dechem, za jeden večer.
moonchild
  22. 10. 2013, 14:15
Barbara nemůže snad v ani jedné knize vynechat střídání dvou nebo tří časových rovin.Kniha je samozřejmě skvělá.
Anysek
  26. 1. 2012, 14:12
Tahle knížka se jí vážně povedla. Měla jsem ji skoro hnedka přečtenou. Byla bezvadná. Patří mezi moje nejoblíbenější od Barbary Erskinové. :)
minkar
  17. 8. 2016, 11:31
"Jejich jedinou chybou bylo, ze znali tebe."

Kniha byla stejne jako vsechna dila BE uzasna, do detailu propracovane zapletky, idealni pocet osob, ve kterych se clovek orientuje. Bohuzel mne byla hlavni hrdinka Eigon nesympaticka prave tim, ze v prubehu jejiho zivota zemrelo neuveritelne mnozstvi lidi jen proto, ze ona se rozhodla utikat a schovavat se bez ohledu na to, co tim zpusobi a kolik lidi zemre.
Take zapletka s jejimi sourozenci, hlavne se sestrou, mohla byt trochu propracovanejsi. Nicmene ctyri hvezdy si urcite zaslouzi.
Veronika Ristič
  1. 11. 2016, 1:51
Má první kniha od Erskinové a rozhodně ne poslední. Velký palec nahoru za dvojitou dějovou linku, která je propojená tak neotřelým způsobem. Občas, ale jen v pár částech knihy, se mi zdálo, že je děj malinko těžkopádný a hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, díky svému iracionálnímu až hloupému chování. Ale kniha jako taková mě velice zaujala a líbila se mi. Moc oceňuji, že historická linka nejde jen po notoricky známých faktech, ale dozvěděla jsem se i spoustu nových informací hlavně z náboženské historie.
Laďka D.
  22. 3. 2016, 11:55
Knížka je super, hned na druhé stránce to nabírá obrátky a nemůžete se odtrhnout. Přečteno za den. Příběh v obou časových rovinách velmi napínavý. Patří mezi ty nejlepší co napsala !
wendy92
  16. 2. 2015, 14:09
Tato kniha a Dům ozvěn patří mezi ty nejlepší knihy které jsem četla. Příběh byl vždy zajímavý a hlavně ty doby, které se prolínají :)
Vladiska
  30. 12. 2011, 23:24
Včera jsem si ji donesla z knihovny a dnes už ji mám přečtenou. U něterých knih od Barbary se mi stalo, že mě občas některé pasáže z minulosti trochu nudili, ale u téhle jsem přečetla každičkou stránku. Akorát ten konec mi přišel možná trošičku uspěchaný. Ale jinak nemůžu vytknout absolutně nic.