Písky času

Písky času Originální název: Sands of Time

Brána - 2006
ISBN: 80-7243-279-6

Brána (2006) 80-7243-279-6 279 Knižní klub: ISBN 80-242-1658-2

Životy lidí jsou jako zrnka v pohyblivých píscích dávného i přítomného času, říká britská spisovatelka, která před očekávaným devátým románem přichází ještě s jinou knižní novinkou - souborem drobných příběhů, zarámovaných dvěma delšími novelami. V těch se znovu a naposledy setkáme s postavami z „egyptského" románu Šepoty v písku. Novela Isidino dědictví uzavírá dramatický příběh malířky Louisy, zasazený do 19. století, Písky času završují osud současné hrdinky Anny, Louisiny prapravnučky. Také ostatní povídky jsou plné romantiky a vášně, ztracené i znovunalezené lásky... Stejně jako celá autorčina tvorba upoutávají nečekanými průhledy do tajemných zákoutí minulosti i rafinovaným prolínáním reality a nadpřirozených záhad.

Povídky:
- Barney
- Musíš mít sen
- Cestování první třídou
- Jít dál
- „Máš napsat knihu, vzpomínáš?"
- Písky času

Poezie:
- Posvátná půda
- Na cestě do Londýna
- Vypravěčka

Bloodym
  30. 11. 2013, 23:17
Povídky Barbary Erskinové jsou v mnohých ohledech jiné než její romány. Přesto vřele doporučuji. I na malém prostoru dokáže vytvořit barvité charaktery a navodit správnou atmosféru.
chrispe
  17. 8. 2013, 13:31
Vynechala jsem Isidino dědictví a Písky času, neb prý uzavírají něco, co ještě nemám přečtené. Tentokrát jsem se s těmi povídkami trochu trápila a říkám si, že to je buď tím, že jsem o něco starší a už mi ta převážně duchařská romantika nestačí, nebo to prostě nejsou povídky na léto. Hmm... asi to u mě bude ten druhý důvod. Takže na podzim znovu vytahuju - společně se Stíny na ostrově.
moonchild
  7. 8. 2013, 10:16
Její povídky jsou dobré jen by je mohla více rozvést.Pokračování šepotu v písku se mi už tolik nelíbilo.