Limit

Limit Originální název: Limit

Euromedia Group - 2011
ISBN: 978-80-242-2882-2

Euromedia Group (2011) 978-80-242-2882-2 1176

Zásobování zeměkoule energií se zdá být zajištěno poté, co USA začaly na Měsíci těžit prvek helium 3. Průkopnické technologie gigantického koncernu Orley Enterprises způsobily revoluci ve vesmírných letech. Američané i Číňané se v bezhlavém závodě snaží vykolíkovat své dílce na družici Země.
Zatímco výstřední šéf koncernu Julian Orley vyráží s houfem prominentních hostů na zábavní cestu vesmírem, detektiv Owen Jericho, kterého nešťastná láska zahnala do Šanghaje, má vypátrat zmizelou disidentku Jo-jo. Co na první pohled vypadá jako rutina, je pouhou předehrou k hrůzostrašné honičce z Číny přes Rovníkovou Guineu a Berlín do Londýna a Benátek. Ještě někdo se totiž zajímá o Jo-jo, která se zjevně stala držitelkou přísně střeženého tajemství a není si jistá životem.
Jericho a krásná Číňanka se snaží dostat ze všech sil na stopu protivníkovi, jenž si v ničem nezadá s fantomem. Detektiv i disidentka svádějí zoufalý boj o přežití proti převaze špičkově vyzbrojených zabijáků v době, kdy nadnárodní koncerny berou politikům žezlo z rukou. Pátrání, kdo vlastně tahá za nitky, vede skrz zmatené žoldnéřské války, mocenské boje o ropu a alternativní energie, o nadvládu nad vesmírem - až na Měsíc, kde se Orleyho cestovatelská skupina octne tváří v tvář smrtelnému nebezpečí. (Založil/a: Antonín)

Frank Schätzing Frank Schätzing
*28.05.1957

Fabienne
  19. 7. 2011, 15:13
Já jsem tuhle knihu odložila po 200 stránkách, protože mě napoprvé nezaujala. Přečetla jsem tři jiné tituly a potom se k ní vrátila. Obrněna trpělivostí jsem překonala i úseky, které jsem si pro sebe nazvala "zpomalovací pasáže" - např. když Owen Jericho potřebuje získat nějaké bližší informace o hledané Jo-Jo a místo toho se mu dostane několikastránkové přednášky o Číně a čínské duši. Nebo na jiném místě je čtenář podrobně informován o historii a politické situaci Rovníkové Guineje (což pro mě byla opravdu "španělská vesnice"). Autor musel nastudovat a prokonzultovat spoustu informací - příběhu by ale určitě prospělo, kdyby to nedával tak okázale najevo. Skvělý spisovatel se pozná také podle toho, že načerpané znalosti dokáže vplést do příběhu tak, aby se staly jeho součástí a nijak nerušily. Což není případ Limitu.
Jetelik
  7. 11. 2011, 17:33
Co se týče velmi rozsáhlých popisných pasáží, musím říci, že mě i docela zaujaly detailní reálie a popisy různých lokací v knize, i když pořád dokola popisovat třeba měsíční krajinu už bylo ke konci nudné. Bohužel děj , který by tuto popisnost vyvažoval je naprostý brak a jedno velké klišé. Už mě štvalo, kdy padouch, nebo hlavní hrdina na poslední desetinu vteřiny unikl kulce, nebo svému odhalení, jen ,kvůli tomu, aby čtenář byl nucen číst dále. Opravdu se to děje od začátku až do konce a rozčilením, že se věc vlastně nehýbe zápletka z místa jsem chtěl knihu odložit. Chování postav bylo místy hodně podivné a poměrně nepřirozené. Když jsem knihu získal, těšil jsem se na grandiózní kousek-bohužel.
kacer_rampa
  22. 2. 2015, 13:10
Pěkné scifi, je vidět, že autor si dal tu práci a zjistil si mnohé o reáliích, o kterých píše, konstruktivně se zamyslel nad budoucím vývojem společnosti a reálně popsal i děje ve vzduchoprázdnu i na měsíci. Ale souhlasím s většinou komentářů. Přibližně od čtyřsté stránky ztrácí kniha dynamiku a je zaseknutá do smyčky akčního filmu. Konec je pěkný, ale pokud nemáte tvrdé nervy, nedoporučuji; hrozí že knihu prohodíte oknem - ale může se stát, že v poslední sekundě se jí okno vyhne!
Titi47
  3. 11. 2014, 19:43
Dlouhé, dlouhé, zbytečně dlouhé... Četla jsem Vzpouru oceánů i Nehlučně, tak jsem si myslela, že jdu na jistotu, ale omyl. Myšlenka dobrá, kniha na 3 hvězdy-i to je asi moc
DeeDee
  21. 9. 2013, 13:58
Knihu jsem přelouskala během měsíce, kniha rozhodně nebyla špatná. Nicméně oproti Vzpouře oceánů mne tak nezaujala. Vzpouru jsem přečetla během 14-ti dní, byla to dokonalá kniha. Limit byl pokus napsat co nejsilněší knihu. Jak poznamenal Djoser, děj by se vešel do 500 stran...
Djoser
  16. 2. 2013, 19:32
Proč jsem četl tuto knížku? 1176 stran!!! byla výzva, která mě nenechala chladným. Po přečtení musím říct, že nelituji přijaté výzvy (dal jsem 4*). I když hlavní děj by se celkem snadno vměstnal i na 400 - 500 stran.