Kamarádky

Kamarádky

Alpress - 2001
ISBN: 80-7218-584-5

Alpress (2001) 80-7218-584-5 136

Tento příběh vypráví o dívkách Lise, Carol a Stefi, které mají moc rády koně.

Lisa byla dívka z velkého města, kterou maminka nutila učit se jezdit na koních. Lisu to ze začátku nebavilo, ale zjistila, že je to celkem snadné, a tak se začala o ježdění na koních zajímat víc.
Carol a Stefi jsou dívky z vesnice, které chodí do stejné jezdecké školy. Do Borovicového údolí. Když tam Lisa přišla, Carol a Stefi se jí moc nezamlouvaly. Zanedlouho se z nich však staly kamarádky. Poté, co Max - jejich trenér - oznámil, že všechny dívky pojedou za dva měsíce na víkend do hor, byly velice rády. Pro žádné dívky to nebyl problém, až na Stefi, která na výlet neměla dost peněz. Výlet byl na ni drahý, a tak si na něj musela nějak vydělat. Děvčata Carol a Lisa se jí snažila nějak pomoci, až Lisu napadlo, že by mohla pomáhat druhým s nějakými pracemi, jako například s hlídáním dětí a podobně. Stefi se nápad líbil, a tak neotálela a začala s přípravou plakátů, které rozvěsila. Na plakátě bylo její telefonní číslo, aby se jí mohl kdokoli ozvat. První den telefonátů moc nebylo, ale další dny se Stefi od telefonu už neodtrhla. Bylo jich tolik, že nic nestíhala. Za pár týdnů si na výlet vydělala.
Dívky to šly společně oslavit a založily klub Dívky v sedlech. (Založil/a: Latisha)

kajas1993
  21. 8. 2012, 11:47
Nikdy jsem nepatřila mezi velké milovnice koní, proto jsem původně z knížky nadšená nebyla. Všechny tři hlavní hrdinky jsou ale vylíčeny tak realisticky a sympaticky, že jsem si jejich příhody oblíbila.
Adedulka
  12. 3. 2015, 22:42
Tyhle knihy sem opravdu hodne cetla kdyz sem byla tak ve ctvrte tride a vim, ze sem z nich byla unesena a cetla sem je i s baterkou pod perinou a nemohla dockat az vyjde nova takze mohu urcite mladsim ctenarkam vrele doporucit :)