Originální název: Hiding From The Light

Brána - 2012
ISBN: 978-80-7243-567-8

Brána (2012) 978-80-7243-567-8 397
Brána (2003) 80-7243-173-0 397 Knižní klub: ISBN 80-242-1002-9

V současnosti, do níž ovšem probleskují vzrušené ozvěny dějů dávno minulých, se odehrává nejnovější román oblíbené autorky, která vypráví dramatický příběh z pobřežního městečka v panství Essex. V 17. století tu fanatický kněz Hopkins pořádal hony na čarodějnice. Jednou z jeho četných obětí se stala bylinářka Lisa. Lisin domek stejně jako další starobylé městské budovy zůstal zachován a jeho současná majitelka Emma, mladá Londýňanka, zažívá po nastěhování pravý horor. Její noví přátelé z farnosti i filmaři, natáčející zde snímek o nadpřirozených jevech, mají co dělat, aby zastavili pradávné síly zla, skrytého v tmách.

Bloodym
  30. 11. 2013, 22:37
Barbara Erskinová se v této knize věnuje tématu honu na čarodějnice. Jako vždy to zasadila do povedeného příběhu.
Elleyne
  17. 3. 2013, 12:55
Mě se to zase líbilo. Podle kometářů, co jsem slyšela, jsem měla trochu strach, že to bude nic moc, ale nadchlo mě to. Sice je pravda, že tempo je pomalejší, než se začne opravdu něco dít, ale to je tím, že je potřeba aby čtenář pochopil spoustu věcí, co tomu předcházelo.
moonchild
  7. 8. 2013, 10:07
Mi se tahle kniha moc líbila jednak proto že její knihy jsou báječné ale taky proto že se zajímám o tajemno ale taky o bylinkářství a čarodějky.Tato kniha je má druhá nejoblíbenější od Barbary.
Buřinka
  11. 8. 2016, 21:00
Další výborný příběh mé oblíbené autorky. Tragický osud bylinkářky Lisi se prolíná s dramatickým příběhem mladé Londýňanky Emmy, která se nastěhuje právě do domku po Lise, která zde žila v 17.století a byla pronásledovaná coby čarodějnice. Nezbývá mi než knihu doporučit.
kappa
  16. 1. 2013, 8:03
Pro mě zatím nejslabší kniha od Erskinové.Připadá mi, že se BE za každou cenu chce držet svého modelu prolínání minulosti s přítomností, ale jako kdyby jí došly nápady co s tím. Děj nic moc.