Prázdniny za všechny prachy

Prázdniny za všechny prachy

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01556-0

Albatros (2005) 80-00-01556-0 120

Začátek prázdnin byl pod psa, prostředek na draka a konec? Začaly letní prázdniny. Michaela, studentka francouzského gymnázia, dala vale velkoměstu a tráví je s mámou a s mladšími sourozenci dvojčaty na šumavské chalupě. Máma se však brzy vrací zpět do Prahy, táta se chová záhadně, dokonce se stěhuje od nich pryč. Michaela má najednou pocit, že sní zlý sen. Co má teď dělat? Odříznutá na samotě, téměř bez prostředků, s dvojčaty za zády. Musí jednat, a to hned! A taky jedná rozumně, střeštěně, odvážně i urputně. Podaří se jí to? Dokáže během několika týdnů zvládnout sourozence, první lásky, první prohry, a hlavně vrátit tátu zpátky domů? Musí! (Založil/a: Latisha)

Kůstka
  8. 7. 2013, 12:30
Podle mě docela dost nereálný příběh, kde bylo plno nepochopitelných věcí.. Patnáctiletá holka pobíhá po České republice mezi příbuznými, nechá samotné sourozence sedět na stromě celý den, z chalupy vylétne jenom tak, beze všeho jede do Prahy a najednou, kde se vzala tu se vzala, deka na koupališti! :D Táta se o děti nezajímá, hned je odveze pryč, když se objeví v Praze, máma odjede a nechá děti přes noc samotné v chalupě na samotě.. Celkově to byla strašně naivní knížka.
Luci-ye
  17. 12. 2011, 21:04
Jedna z vánočních knížek, jako dárek. Je čtivá a napínavá, dokonce jsem ji popisovala ve slohovce, i když dost dost stručně:) Ale líbila se mi dost.